solarni_systemy_9xČo sú solárne systémy?

Solárne systémy od firmy Regulus pracujú na princípe premeny slnečnej energie na teplo, ktoré odovzdávajú doteplonosnej kvapaliny a túto tepelnú energiu je možné ďalej využiť. Oproti ostatným obnoviteľným i neobnoviteľným zdrojom dokáže dodávať energiu takmer zadarmo, bez ďalších výrazných prevádzkových nákladov. Na rozdiel od fotovoltaických systémov, ktoré slnečné žiarenie priamo premieňajú na elektrinu s účinnosťou max 15%, dokážu fototermické systémy (premena slnečného žiarenia na teplo) využiť až 80% energie zo slnečného žiarenia, celoročná priemerná účinnosť vrátane zimy býva cca 50-60%.

 

 

Úspora energie a návratnosť u solárnych systémovsolarni_systemy_2x

Pri priemernom množstvo slnečnej energie, ktoré na Slovensku za 1 rok dopadne – cca 1000 kWh na meter štvorcový (v prepočet na priemernú cenu elektrickej energie je to cca 3000 Sk), možno teda inštaláciou solárneho systému ušetriť veľkú časť nákladov na prípravu teplej vody, vykurovanie objektu, ohrev bazéna a iných technologických zariadení s potrebou tepla a to pri minimálnych prevádzkových nákladoch. Solárny systém Regulus sa vzhľadom k použitiu kvalitných materiálov a komponentov vyznačuje extrémne dlhou životnosťou presahujúcou 25 rokov, životnosť týchto systémov je teda niekoľkonásobne dlhšia ako ich návratnosť.

 

solarni_systemy_25xNávrh solárneho systému

Na správnom návrhu počtu a typu kolektorov a návrhu typu a veľkosti zásobníka alebo akumulácie závisí funkčnosť celého systému. Tieto komponenty by teda mal navrhnúť odborník na základe konkrétnych parametrov objektu. So správnym návrhom celého systému priamo na Váš objekt Vám radi bezplatne pomôžemeSme pripravení Vám navrhnúť a dodať kompletný solárny systém skladajúci sa zo špičkových komponentov, ktoré sú testované a certifikované, a v spolupráci s našimi partnerskými preškolenými a certifikovanými montážnymi firmami ho potom namontovať do Vášho objektu.

 

Viac informácií o produktoch spoločnosti Regulus nájdete na stránkach výrobcu: regulus